1 Kibrit Kutusu Peynir Kaç Kalori?

Peynir, hem vücudumuza oldukça sağlıklı besinler barındırması ile, hem de kahvaltılarda tüketilmekte olan oldukça sağlıklı besinlerden birisi olması ile oldukça fazla tüketilmektedir. Ancak diyette olanlar için peynir türlerinin kalori miktarları oldukça fazla merak edilmektedir. Bizde bu yazımızda sizlere peynirlerin kalori miktarları hakkında bilgi sunacağız.

1 Kibrit Kutusu Beyaz Peynir Kaç Kalori?

Ortalama bir kalınlığa ve 30 gram ağırlığa sahip olan 1 kibrit kutusu beyaz peynir, yaklaşık olarak 93 kalori değere sahip olmaktadır. Az yağlı 1 kibrit kutusu peynir ise, 23 kaloridir.

1 Kibrit Kutusu Süzme Peynir Kaç Kalori?

1 kibrit kutusu büyüklüğe sahip olan süzme peynir, ortalama 50 kalori değere sahip olmaktadır. 100 gram süzme peynirde ise yaklaşık olarak 225 kalori yer alır.

1 Kibrit Kutusu Kaşar Peynir Kaç Kalori?

1 kibrit kutusu olan ve 30 gram ağırlığa sahip olan kaşar peyniri, ortalama olarak 106 kalori civarındadır. Yani 100 gram kaşar peynirde ise ortalama olarak 350 kalori civarında değer bulunmakta olduğu söylenebilmektedir.

1 Kibrit Kutusu Çeçil Peynir Kaç Kalori?

1 kibrit kutusu boyutlarında, ortalama kalınlığa sahip, 30 gram ağırlıktaki 1 dilim çeçil peynir, 93 kalori civarında olmaktadır. Çeçil peynirin 100 gramındaki kalori miktarı ise, 160 değerinde olmaktadır.

1 Kibrit Kutusu Keçi Peyniri Kaç Kalori?

1 kibrit kutusu civarındaki keçi peyniri 59 kalori olmaktadır. İçerisinde 1,7 gram yağ ve 57 mg kalsiyum barındırmaktadır. İnek peyniri ile kıyaslandığında, çok daha az kalori miktarı bulunduğunu söylenebilmektedir. Ayrıca D vitamini bakımından da oldukça zengin bir besin kaynağı olmaktadır.